Wybierz PayPo i zapłać za 30 dni | Darmowa wysyłka od 249zł!

Zamówienia złożone do godziny 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

Strona główna / Poprawa Snu

Poprawa snu

Po ciężkim dniu jesteś zmęczony, ale nie możesz zasnąć? Budzisz się kilka razy w ciągu nocy? Rano pomimo snu wstajesz bez energii? Suplementy na lepszy sen Ci w tym pomogą.
Problemy ze snem to nie  tylko bezsenność, ale również kiepska jakość snu. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, sztuczne światło oraz korzystanie przed snem z urządzeń elektronicznych wpływają niekorzystnie na jakość naszego snu zakłócając nasz rytm dobowy.
Zła jakość snu przekłada się również na naszą  regenerację - pamiętajmy, że to właśnie podczas fazy snu zachodzą procesy regeneracyjne w naszym organizmie. Przekłada się to później na brak koncentracji, zmęczenie i zwiększenie odczuwania stresu.

Co najlepsze na sen? Zacznij od zadbania o higienę snu -

  • Zadbaj o aktywność fizyczną w ciągu dnia
  • Unikaj kofeiny, nikotyny oraz alkoholu
  • Prowadź regularny tryb życia
  • Unikal silnego światła wieczorem
  • Nie używaj telefonu w łóżku
  • Nie jedz ciężkostrawnych posiłków przed snem


Dodatkowo aby polepszyć jakość snu używaj suplementów, których zadaniem jest pomóc Twojemu organizmowi w sprawnym zasypianiu oraz polepszenie jakości samego procesu.

Najlepsze  suplementy na sen:

Melatonina - Znana jako „hormon snu” produkowana jest głównie w nocy. Po okresie dojrzewania ludzki organizm produkuje zmniejszoną ilość melatoniny naturalnie, tak więc warto suplementować ten hormon przed snem. Melatonina reguluje rytmu biologiczne, sprawia, że sen będzie twardszy, ciśnienie krwi obniżone, a dzięki temu odczujemy lepszą regenerację. Działa synergicznie z kwasem GABA. Dodatkową zaletą melatoniny  jest skuteczność w usuwaniu wolnych rodników. Jest mocnym antyoksydantem, a to powoduje ochronę organizmu przed wieloma chorobami.

Ashwagandha -żeń szeń indyjski. Badania potwierdzają, że ashwagandha stosowana regularnie jest w stanie poprawiać samopoczucie, redukować poziom odczuwanego stresu i łagodzić lęki oraz objawy depresyjne.

Gaba -  kwas gamma-aminomasłowy. Jego najważniejszą właściwością jest hamowanie układu nerwowego, dzięki czemu daje uczucie spokoju i
wyciszenia. Dodatkowo redukuje on bodźce zewnętrze, przez co pozwala na lepsze skupienie i koncentrację.

L-tryptofan -  aminokwas egzogenny (inaczej niezbędny), czyli taki, który musi być dostarczony do organizmu, bo sam nie jest w stanie go wytworzyć.Jest prekursorem w syntezie serotoniny i melatoniny. Serotonina - ważny neuroprzekaźnik, który jest odpowiedzialny za obecność stanów emocjonalnych (np. złość, dobry nastrój, sen) Melatonina,  która jest wydzielana w czasie snu, odpowiada za występowanie rytmu dobowego oraz zegara biologicznego.

Dodatkiem przed snem jest również magnez, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

W naszej ofercie znajdziesz “tabletki” na sen jednoskładnikowe, ale również preparaty wieloskładnikowe, które mają bogaty często roślinny skład.  Dbanie o jakość snu jest bardzo ważna ponieważ to on reguluję nam rytm dobowy. Zadbajmy zatem o swoje lepsze samopoczucie i regeneracje