Wybierz PayPo i zapłać za 30 dni | Darmowa wysyłka od 249zł!

Zamówienia złożone do godziny 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

Strona główna / Odżywki białkowe

Odżywki białkowe

Białko to jeden z trzech (tłuszcze i węglowodany) najważniejszych makroskładników w diecie, który stanowi 20% masy ciała człowieka, w tym aż 80% masy mięśni!  Przyczynia się do wzrostu i utrzymania odpowiedniej masy mięśniowej, a dodatkowo wpływa na zdrowe i mocne kości. Podstawą ułożenia jadłospisu jest zbilansowanie odpowiednio makroskładników, co często przynosi Nam wiele trudu w wyciągnięciu całego zapotrzebowania z pożywienia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odżywkę białkową, która uzupełnia dietę w łatwo przyswajalne białko, a dodatkowo urozmaici posiłki.


Nie wiesz, które białko wybrać? Przedstawimy Wam podział białek:

BIAŁKA SERWATKI

  • Koncenrat - Najbardziej popularna forma białka, dostarcza 70-80% białka. Idealnie sprawdzi się dla osób początkujących oraz sportowców, którzy chcą zwiększyć ilość dostarczającego białka
  • Izolat - Jest to czystsza forma białka co za tym idzie o większej zawartości tego składnika - ok. 90%. Zawiera ona mniejsze ilości cukrów oraz tłuszczy więc jest idealna dla osób na okresie redukcji. Odżywka nie zawiera laktozy.
  • Hydroizolat - Jest to najczystsza forma białka serwatki, która idealnie pasuję do procesu budowania beztłuszczowej masy mięśniowej. Cechuje się bardzo dużą przyswajalnością i szybką wchłanialnością. Dodatkową zaletą jest wydłużony czas nieodczuwania głodu.
  • Mix Białek - jak sama nazwa wskazuje jest to mieszanka wielu frakcji białka. Są bardzo często wybierane jako dodatek do posiłków przez swoje właściwości i wyczuwalny smak.


KAZEINA
Potocznie nazwane białkiem na noc przez długi czas jego wchłaniania. Ta odżywka białkowa może być wchłaniana nawet do 7h, utrzymując cały czas dopływ aminokwasów, dzięki czemu regeneracja nocna znacznie się polepsza. Dlatego też zaleca się dodanie białka do ostatniego naszego posiłku.

BIAŁKA WOŁOWE
Suplement cechuje się dużą zawartością białka oraz sporą ilością aminokwasów. Poprzez posiadanie aminokwasów pochodzenia kolagenu, poprawia znacznie stan kości i stawów. Sprawdzi się dla osób z nietolerancją białek mlecznych (laktozy).

BIAŁKA WEGAŃSKIE
Są to odżywki z mieszanek białek roślinnych (m.in. groch, ryż, soja, konopia).  Idealne rozwiązanie dla wegetarian i weganów, którzy pragną prawidłowo zbilansować swoją dietę. W swoim składzie mają niską zawartość węglowodanów oraz tłuszczy, dlatego śmiało możemy je polecić podczas budowania masy oraz w okresie redukcyjnym.

Odżywka białkowa na masę czy redukcję?
Podstawową zbilansowanej diety jest odpowiednia ilość białka w diecie w czasie redukcji jak i w okresie budowania masy mięśniowej. Od białka nie przytyjecie! Pamiętaj, że podstawą w okresie “masy” jest dodatkowy bilans kcal. Odżywka białkowa może być wprowadzona w jadłospis niezależnie od celi jakie mamy. Jej zadanie to uzupełnienie białka w diecie oraz dodatkowo urozmaicenie posiłków.

Odżywka białkowa tylko po treningu?
Oczywiście odpowiednia dawka białka spożyta po treningu jest ważna dla regeneracji powysiłkowej. Pozwoli maksymalnie nasilić syntezę białek mięśniowych, ale suplement ten możemy dodać do wszystkich posiłków, w których poziom białka z pożywienia jest zbyt niski i musimy podbić jego zawartość, niezależnie czy to śniadanie czy kolacja.

To już od Ciebie zależy jaką formę białka wybierzesz i w jaki sposób dołożysz je do jadłospisu. Ważne, aby dobrze zbilansować dietę i dostarczyć naszemu organizmowi potrzebne mu makroskładniki.