Wybierz PayPo i zapłać za 30 dni | Darmowa wysyłka od 300zł  

Zamówienia złożone do godziny 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

Strona główna / Ochrona Stawów

Suplementy na stawy

Niestety częstym problemem przy dużej aktywności fizycznej są schorzenia stawów. Przetrenowanie i ciężkie treningi źle wpływają na jakość naszych mięśni narażajac nas na bolesne urazy oraz wszelkie kontuzje, które ciągną się za nami przez wiele lat.
Niestety  również wraz z wiekiem jakość naszych stawów oraz kości  naturalnie pogarsza się dlatego też warto zadbać już wcześniej o zdrowie. Uzupełnieniem naszej diety i zdrowego trybu życia są suplementy na stawy, które mają za zadanie spowolnić lub całkowicie usunąć uszkodzenia oraz ból z tym związany.

Suplement na stawy i jego skład:
Na rynku znajdziesz bardzo dużo produktów, których zadaniem jest regeneracja stawów, a co za tym idzie zmniejszyć ból stawów i mięśni. Pokrótce opiszemy najważniejsze składniki suplementów:

Kolagen - naturalny składnik naszego organizmu. Stanowi element budulcowy tkanek, w tym kości, chrząstek stawowych i skóry. Kolagen charakteryzuje się wytrzymałością oraz dużą elastycznością. Głównym zadaniem kolagenu jest łączenie ze sobą komórek, stąd jest ważnym elementem budulcowym dla narządów wewnętrznych. Oprócz strukturalnej integralności tkanek i narządów, kolagen wchodzi w interakcje ze specyficznymi receptorami, które wpływają na oddziaływanie komórek, ich różnicowanie, wzrost.

Glukozamina-  od dawna wykorzystuje się przy różnego rodzaju zapaleniach, przede wszystkim w zapaleniach stawów. Często używana jest w leczeniu osteoartrozy, czyli choroby zwyrodnieniowej stawów polegającej na postępującej degeneracji chrząstki. Suplementacja tego związku jest niezwykle istotna gdyż wraz z wiekiem jego synteza maleje.

MSM ( Siarka organiczna) - ludzki organizm wykorzystuje siarkę organiczną do produkowania między innymi kolagenu, keratyny.  Wspiera regenerację stawów dzięki uzupełnianiu ubytków między komórkami. Przyczynia się do poprawy stanu tkanek łącznych.

Kwas Hiauronowy - naturalny składnik mazi stawowej, który przyczynia się do poprawnego funkcjonowania stawów, kości i tkanki łącznej. Nadaje jej lepkość i umożliwia odżywienie chrząstek.

Chondroityna - odpowiada za prawidłową regenerację chrząstki, Niedobór chondroityny może prowadzić do uszkodzenia i zdegenerowane komórki, które same nie są zdolne do regeneracji po ciężkim wysiłku.

Boswelia Serrata ( Kadzidłowc Indyjski) - jest źródłem kwasu bosweliowego, który najczęściej stosowany jest w celu wspomagania funkcjonowania układu mięśniowo-szkieletowego.

Oprócz głownych składników istenieję dodatkowo spora liczba suplementów, które uzupełniają preparaty - Olej ryby lub z kryla, Cynk, Witamina D.

W naszej ofercie znajdziesz pojedyńcze witaminy na stawy oraz produkty wieloskładnikowe, które posiadają szeroki skład najlepszych suplementów, które korzystnie wpływają na regenerację naszych stawów i kości. Występują one w różnych formach: tabletki, kapsułki, proszki lub płyny.

Bóle stawów i kości niestety są powszechnym problemem u starszych jak i u młodych ludzi. Aby zapobiec odczuwania bólu sięgnij po suplementy na stawy, których głównym zadaniem jest wzmocnienie oraz likwidacja bólu. Nie zapominaj również o odpowiedniej diecie bogatej w witaminy i minerały.  Aktywność fizyczna również jest bardzo ważna - siedzący tryb życia jest wrogiem mobilności stawów. Przed treningiem pamiętaj o rozgrzewce - to ona zapobiega wielu kontuzjom.