Wybierz PayPo i zapłać za 30 dni | Darmowa wysyłka od 249zł!

Zamówienia złożone do godziny 12:00 wysyłamy tego samego dnia!

Strona główna / Odżywki potreningowe

Odżywki potreningowe

Odżywki potreningowe to suplementy diety, których zadaniem jest zregenerować organizm po treningu oraz pomóc w odbudowie. Stosowanie tego typu suplementów pomoże Nam w regeneracji jak i przygotuje Nas do kolejnego wysiłku.

Odżywki potreningowe 

Suplementy po treningu odgrywają istotną rolę w procesie regeneracji organizmu. Badania wykazują, że czas po ćwiczeniach ma bezpośredni wpływ na efektywność naszego treningu. Mimo, że nasze mięśnie regenerują się same, podczas ich dużej eksploatacji powinniśmy się zastanowić, czy nie warto im zapewnić dodatkowego wsparcia jakie zapewni odżywka po treningu. Nasze samopoczucie po treningu jest w znacznym stopniu zależne od regeneracji po nim. Ważnym aspektem jest czas stosowania odżywki potreningowej – im dłużej ją stosujemy tym bardziej widoczne są jej efekty. 

Jeśli chcesz osiągnąć jak najlepsze wyniki w czasie treningu musisz zapewnić odpowiednią ilość witamin, minerałów oraz aminokwasów odpowiadających za niwelowanie uczucia zmęczenia oraz regenerację mięśni.  

Oprócz zbilansowanej diety, a także zdrowego trybu życia odżywki potreningowe są najlepszym rozwiązaniem dla wsparcia tego procesu.  Ponadto oddziałują również na wzrost siły i masy mięśniowej.  

Co zawiera odżywka po treningu? 

W większości z nich znajdziemy witaminy oraz minerały, białko, węglowodany, tłuszcze, L-leucynę, L-walinę, beta alaninę, jabłczan cytruliny, glutaminę, czy taurynę. Składniki te są niezwykle ważne szczególnie dla osób aktywnych fizycznie, aby mogły optymalnie wykonywać ciężkie sesje treningowe. Witaminy i minerały jak również pierwiastki śladowe będące dodatkowymi substancjami aktywnymi przyczyniają się do lepszego funkcjonowania organizmu i mięśni oraz wspomagają wykorzystanie głównych składników aktywnych w jednolity sposób.  

Odżywki potreningowe są bogate w składniki wpływające na układ nerwowy, ochronę i regenerację stawów, zwiększenie wydolności oraz dostarczenie energii. Mają na celu umożliwienie mięśniom powrót do formy po wysiłku fizycznym 

Przyspieszają regenerację, uzupełniają glikogen mięśniowy oraz elektrolity, zmniejszają uczucie zmęczenia, a także działają adaptogennie. 

Jaką odżywkę po treningu wybrać? 

Podsumowując, jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoje ciało i mięśnie po ćwiczeniach z pewnością warto zainwestować w odżywki potreningowe. Zastanawiając się jaka odżywka po treningu będzie dla Ciebie odpowiednia, warto przeanalizować skład danego produktu, aby dobrać jak najlepszą mieszankę dla swoich potrzeb. 

Zarówno w naszym sklepie internetowym jak i stacjonarnym, ze względu na ogromny wybór tego rodzaju suplementów, na pewno znajdziesz coś dla siebie.