Strona główna / Prozdrowotne / Witaminy i Minerały / Sport Def. Essence Methyl B-12 Methylcobalamin - 90tabl.

Sport Def. Essence Methyl B-12 Methylcobalamin - 90tabl.

Producent: Essence

Cena:
24,90 zł 29,00 zł

Essence Nutrition B12 to suplement diety w postaci tabletek zawierający witaminę B12 w formie metylokobalaminy.

Ocena:

Essence Methyl B-12 Methylcobalamin - 90tabl.

  • ZAWIERA WITAMINĘ B12 W FORMIE METYLOKOBALAMINY
  • JEDNO OPAKOWANIE ZAPEWNIA AŻ 90 DNI SUPLEMENTACJI
  • KAŻDA PORCJA ZAWIERA 1000 µg WITAMINY B12
  • WITAMINA B12 PRZYCZYNIA SIĘ DO UTRZYMANIA PRAWIDŁOWEGO METABOLIZMU ENERGETYCZNEGO

Essence Nutrition B12 to suplement diety w postaci tabletek zawierający witaminę B12 w formie metylokobalaminy.


Jakie funkcje pełni witamina B12?

Metylokobalamina jest jedną z aktywnych form witaminy B12 i pełni istotne funkcje w przemianach biochemicznych. Bierze udział w tworzeniu osłonek mielinowych, przekaźników nerwowych oraz w przemianie puryn i pirymidyn (które występują w kwasach nukleinowych). Wykazuje aktywny udział w biosyntezie neuroprzekaźnika serotoniny i choliny – składników fosfolipidów osłonki mielinowej nerwów. Odgrywa również rolę w przemianach kwasu foliowego odpowiedzialnego za właściwą syntezę DNA i RNA. Ma również swój udział w dojrzewaniu prekursorów krwinek czerwonych i białych oraz w przemianach hemoglobiny.


Jakie zatem działanie wykazuje witamina B12 w naszym organizmie?

Witamina B12 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Jest to szczególnie ważne dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Witamina ta pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, a także w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Dodatkowo pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny, we właściwej produkcji czerwonych krwinek oraz odgrywa rolę w procesie podziału komórek. Istotne jest również to, że w momentach osłabienia układu immunologicznego, warto sięgnąć po witaminę B12, ponieważ pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.


Zastanawiasz się jeszcze, czy potrzebujesz suplementacji witaminą B12? Przeczytaj zatem jeszcze raz, jakie wykazuje działanie! Wypróbuj Essence B12, ponieważ każda porcja zawiera 1000 µg tej witaminy. Dodatkowo opakowanie jest bardzo wydajne, zapewnia aż 90 dni suplementacji!

  • Brak opinii