Szybki podgląd
58,90 zł
Metylosulfonylometan (MSM) to związek zawierający siarkę, który można znaleźć (choć w niewielkich ilościach) w różnych produktach spożywczych, w tym owocach, warzywach, zbożach i napojach. Siarka z MSM może być włączona do metioniny i cysteiny, czyli aminokwasów zawierających siarkę i działać jako źródło siarki (1). Metylosulfonylometan to prosta cząsteczka, która zawiera jedenaście atomów połączonych w jedną konfigurację. MSM wytwarzany przez ludzi jest nie do odróżnienia od MSM występującego w naturze. Ma identyczną strukturę, niezależnie od tego, czy został wyprodukowany komercyjnie, czy też w środowisku naturalnym, także pod względem biochemicznym . Z uwagi na to, że ilości MSM, które przyjmujemy z żywnością są naprawdę niewielkie, syntetycznie produkowany MSM umożliwia przyjmowanie bioaktywnych ilości, np. w formie łatwych do połknięcia kapsułek.
Siarka jest trzecim najobficiej występującym składnikiem mineralnym w organizmie, pochodzącym prawie wyłącznie z białek. Tylko dwa aminokwasy; metionina i cysteina zawierają siarkę. Metionina nie może być syntetyzowana w organizmie i dlatego musi być dostarczana z pożywieniem. Z kolei cysteina jest syntetyzowana przez organizm człowieka, ale proces ten wymaga stałego dostarczania siarki. MSM reprezentuje organiczną formę siarki, która odgrywa ważną rolę w wielu narządach i układach organizmu. Rośliny koncentrują MSM, który jest dostępny w glebie i atmosferze, skąd staje się on dostępny w wielu produktach spożywczych.
Cysteina i metionina nie są magazynowane w organizmie. Każdy nadmiar pokarmowy jest łatwo utleniany do siarczanu, wydalany z moczem (lub ponownie wchłaniany w zależności od poziomu w diecie) lub magazynowany w postaci glutationu (GSH). Nawet w sytuacjach ekstremalnych, organizm stara się oszczędzać utratę siarki poprzez dalsze magazynowanie dostępnej siarki w postaci glutationu w wątrobie (4). Ze względu na zawartość siarki w MSM jest ona wykorzystywana przez organizm do utrzymania prawidłowych tkanek łącznych (5). Chrząstka może nie radzić sobie dobrze w przypadku niewystarczającej ilości siarki, co wyjaśnia, dlaczego suplementy diety zawierające siarkę [MSM (metylosulfonylometan), ale także siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, itp.] mogą mieć wpływ na funkcje stawów.
MSM kojarzony jest ze skórą ze względu na jego fundamentalną rolę w procesach fizjologicznych, w tym w syntezie kolagenu, kwasu hialuronowego i keratohialiny (mieszaniny białek keratynowych), czyli najobficiej występujących cząsteczek macierzy w skórze. Aminokwasy siarkowe w znacznym stopniu przyczyniają się do utrzymania i integralności systemów komórkowych, wpływając na komórkowy stan redoks i zdolność do detoksykacji związków toksycznych, wolnych rodników i reaktywnych form tlenu. Udowodniono, że siarka MSM może być włączona do aminokwasów zawierających siarkę (czyli metioniny i cysteiny), aby zapewnić źródło siarki w diecie, a MSM może wpływać na metabolizm siarki.
Właściwości:
Dawkowanie: Przyjmować 2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością płynu, najlepiej na 30 min. przed posiłkiem.
Metylosulfonylometan | 1000 mg |
---|---|
Składniki: | w 2kaps. |
Uwagi
Suplement diety.
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane
Napisz swoją opinię
Recenzja została wysłana
Twoja recenzja nie może być wysłana