Szybki podgląd
14,90 zł
Słodkie, smaczne i powszechnie lubiane — migdały. Mało kto wie, że zawierają one wiele substancji odżywczych, a co za tym idzie oprócz walorów smakowych, zapewniają nam również naturalne pokłady witamin i dobroczynnych związków. Należące do grupy najbardziej odżywczych produktów świata orzechy, wykazują wiele zalet!
Witaminy, minerały i nienasycone kwasu tłuszczowe zawarte w migdałach korzystnie wpływają na cały nasz organizm. Dzięki systematycznemu jedzeniu migdałów jesteśmy w stanie efektywniej walczyć z nadprogramowymi kilogramami, redukować odczuwany na co dzień stres czy minimalizować przykre objawy ciąży, a więc mdłości i wymioty.
Jedzenie migdałów bardzo dobrze wpływa na serce. Dzięki bogactwu witamy E, możemy liczyć na wzmocnienie naczyń, obniżenie ciśnienia, ale także zmniejszoną krzepliwość. A to oznacza, że dzięki orzechom tego rodzaju ryzyko powstawania zakrzepów, choroby niedokrwiennej serca czy zawału lub udaru znacząco się obniża.
Poza tym migdały wykazują też dobroczynny wpływ na układ immunologiczny i wzrok. Ich regularne spożywanie ochronić nas może przed infekcjami czy przeziębieniami. Panie z pewnością docenić powinny również fakt, że dzięki jedzeniu migdałów w lepszej kondycji utrzymają one swoje włosy i paznokcie. Skóra również wiele zyska, a już na pewno ta, która boryka się ze zmianami trądzikowymi.
Wzmocnienie pamięci i koncentracji jest z kolei możliwe dzięki witaminie B2. Natomiast wspomniana już witamina E zawarta w migdałach, to dodatkowa ochrona przed chorobą Alzheimera. Układ nerwowy, a konkretnie połączenia między neuronami dzięki migdałom zyskują więc niesamowicie dużo.
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że migdały powinno jeść się w formie surowej. Tylko tak zachowują one bowiem wszystkie swoje odżywcze właściwości. Poddawanie ich działaniu wysokiej temperatury w trakcie smażenia czy pieczenia powoduje, że sprzyjające nam nienasycone kwasy tłuszczowe zamieniają się w szkodliwe dla nas tłuszcze. Co więcej, witamina E, która jest dla nas niezwykle dobroczynna, ulega wtedy całkowitemu zniszczeniu.
Przed spożyciem migdałów możemy je oczywiście namoczyć w wodzie. Jest to zresztą bardzo polecane! Dzięki takiemu zabiegowi stają się one nie tylko miękkie, ale i lekkostrawne. Poza tym woda uwalnia zawarte w nich i sprzyjające nam enzymy. Gdy chodzi zaś o skórkę, tą najlepiej jest w miarę możliwości obrać. Bo, mimo że zawiera ona między innymi błonnik, to jednak obecny jest w niej również kwas fitowy. A ten z kolei destabilizuje przyswajalność innych substancji odżywczych.
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane
Napisz swoją opinię
Recenzja została wysłana
Twoja recenzja nie może być wysłana